Encyklopédia módy A-B-C

Lýdia Eckhardt

Lýdia Eckhardt
Módna návrhárka, Lýdia Eckhardt sa narodila v roku 1962 v Humennom. Jej kariéru módnej návrhárky odštartoval vlastnoručne ušitý overal. Ako každé násťročné mladé dievča, aj Lýdia Eckhardt sa chcela páčiť a nosiť pekné veci. Keďže v tej dobe bola ponuka v našich obchodoch mierne povedané obmedzená, rozhodla sa vziať všetko doslova do vlastných rúk. Šila najprv pre seba, neskôr pre kamarátky, až prišiel konkurz do Štúdia módy Emmy Tekelyovej a úplne prvá kolekcia Safari. A odtiaľ už iba krôčik k splneniu si sna o vlastnom salóne. Začínala v suteréne na ulici Mateja Bela v miestnosti s plochou 48 štvorcových metrov. Svoj prvý salón otvorila v roku 1991 v Bratislave. Dnes vlastní značku Lýdia Eckhardt Exclusive a Dione a mimoriadne obľúbený salón na najvyššom poschodí domu na Hviezdoslavovom námestí.

Lýdia Eckhardt patrí už pätnásť rokov medzi najznámejšie tváre módneho priemyslu na Slovensku. Každoročne predstavuje svoje nové kolekcie na módnych prehliadkach doma i v zahraničí, prezentuje sa prostredníctvom veľkých spoločenských udalostí. Jej šaty nosí viacero známych osobností politického, kultúrneho a spoločenského života. Móda nie je totiž len na pozeranie, ale najmä na to, aby ju ľudia nosili. A šaty od Lýdie Eckhardt ženy nosia a radi. Určite aj preto, že pani Eckhardt sa rada inšpiruje ľuďmi samotnými. Všíma si ich, individuálne reaguje na ich potreby, trendy hľadá na ulici, najmä tej talianskej. 

Lýdia Eckhardt získala mnohé ocenenia doma i v zahraničí. Ona sama však za svoj najväčší úspech považuje skutočnosť, že jej dodnes zostali verné všetky zamestnankyne, s ktorými začínala 2. mája 1991.  

 

 

Galéria

Lýdia EckhardtLýdia EckhardtLýdia Eckhardt+36Lýdia Eckhardt

Čítaj viac